Büntetések garmadája rajzolta át az F2-es káoszfutam eredményét
Habár Richard Verschoor rizikós taktikájával uralta a Forma-2-esek főfutamát a Red Bull Ringen, domináns győzelmét a kifogyó üzemanyag miatt nem tarthatta meg. Egy sor büntetés után Logan Sargeant lett a győztes, aki ezzel a nullázó Felipe Drugovich legfőbb üldözőjévé lépett elő az összetettben.
Az F3-asok vasárnap reggeli esőfutamát követően nyirkos maradt a Red Bull Ring aszfaltja, ami jócskán megosztotta a gumitaktikát a Forma-2-esek főversenyére. A mezőny egy része ugyanis – a biztonsági játék mellett voksolva – az esőgumikon, míg hátrébb többen is a száraz pályára alkalmas gumikon kezdték meg a 40 körös viadalt.
Az élről induló Frederik Vesti rajtja nem sikerült jól, ezt követően Jüri Vips állt az élre. A Mercedes dán ígérete ezután még egy pozíciót veszített Ivasza Ajumuval szemben, de pár kanyarral később visszaelőzte a Red Bull japán akadémistáját. Az első méterek nagy vesztese a szombati futamgyőztes volt: Marcus Armstrong versenye már a 3-as kanyarnál véget ért, miután többen is meglökték.
A Hitech Grand Prix új-zélandijának pályán ragadt autója miatt be kellett küldeni a biztonsági autót. Az újraindításnál Vips könnyedén megőrizte a vezetést, miközben szép lassan előnybe kerültek azok, akik slickeken rajtoltak. A 6. kör végén mindenki, aki az esőgumikon kezdtek, a bokszutcába hajtottak – a kerékcserék során sokat bukott Théo Pourchaire, aki így bajnoki riválisa, Felipe Drugovich mögé, a 19. helyre térhetett csak vissza. Az MP Motorsport brazilja még korábban visszaesett, miután túlmelegítette a gumijait.
Richard Verschoor állt az élre a bokszkiállásokat követően, néhány körrel később pedig már a beugró Roberto Merhi autózott a második helyen. A korábban a Forma-1-et is megjárt spanyol keményen kifékezte Jehan Daruvalát a 3-as kanyarban, és úgy zárkózott fel az élbolyba, hogy a 21. rajtkockából indult a Camposszal, tehát 19 helyet javított.
Merhi mellett Logan Sargeant futott még óriási versenyt, az amerikai a leggyorsabb volt azok közül, akik nem kockáztattak az elején. Egyik bevállalós manőverénél össze is ért csapattársával, Liam Lawsonnal, amit éles szóváltás követett az új-zélandi részéről a csapatrádión. Egészen a negyedik helyig kapaszkodott előre a Williams-junior, miután megelőzte Enzo Fittipaldit, utána viszont a brazilt már nem tudta leszakítani magáról.
Verschoor eközben folyamatosan növelte az előnyét az élen, az utolsó öt körben már több mint 8,5 másodperccel vezetett. A bokszkiállások alatt Merhi Daruvala mögé került, de az utolsó előtti körben újra megelőzte az indiait. A 31 éves pilóta azonban nem örülhetett sokáig a második helynek, mert pályaelhagyások miatt – sok társához hasonlóan – öt másodperces büntetést kapott, amivel az ötödik helyre esett (volna) vissza.
A pályán Verschoor nyerte meg a főfutamot, de rögtön félreállt a levezető körön a Tridenttel. Vizsgálták, majd ki is zárták ezután Verschoort, mert mint kiderült, a szükséges 800 helyett csak 31,3 grammnyi üzemanyagot tudták kinyerni a tankból az ellenőrzés során. Ezek úgy tűnt, Daruvala örökölheti meg a győzelmet, csakhogy a Prema is szabályt szegett: a rajt előtt a csapattagok próbálták szárítani az indiai versenyző rajtkockáját, ami az előírások nem engednek.
Daruvalát így utólag 20 másodperces időbüntetéssel sújtották, amivel végül még pontot sem szerzett. A büntetések után Sargeantet rangsorolták az első helyen, aki így zsinórban második főfutam-győzelmét szerezte, mögötte Fittipaldi lett a második, Merhi pedig a harmadik. Dennis Hauger, Jake Hughes, Olli Caldwell, Ivasza, Vips, Roy Nissany és Lawson tették teljessé a pontszerzők névsorát.
Az utólagos szankciók a bajnokság állását is befolyásolták, ugyanis már nem Pourchaire a második, hanem Sargeant, az ő hátránya pedig 39 pont az idén másodjára nullázó Drugovich-csal szemben. A bajnokság két hét múlva, a Francia Nagydíjon folytatódik.
A főfutam végeredménye (pontszerzők):
A teljes eredménylista ide kattintva tekinthető meg!
Az egyéni bajnokság állása (14/28 futam után):
- Felipe Drugovich (brazil, MP Motorsport) 154 pont
- Logan Sargeant (amerikai, Carlin) 115 pont
- Théo Pourchaire (francia, ART Grand Prix) 114 pont
- Jehan Daruvala (indiai, Prema Racing) 80 pont
- Enzo Fittipaldi (brazil, Charouz Racing System) 75 pont
A csapatbajnokság állása (14/28 futam után):
- MP Motorsport 176 pont
- Carlin 175 pont
- ART Grand Prix 170 pont
- Prema Racing 147 pont
- Hitech Grand Prix 136 pont